Gençlere Nasihat

Sevgili Gençler,
Öncelikle bu siteyi düzenleyen emeği geçen gençlerimize sonsuz teşekkür ederim. Sizle bu site aracığı ile duygu ve düşünceleriniz birbirinize aktarmanız, birbirinizi tanımanız kaynaşmanız geleceğiniz için neler yapılması gerektiğini tartışmanız, birbirinizi iyi yöne yönlendirmeniz ve doğruya varmanız sağlacaktır.

Gençliği araştırın gençliğin yüzde kaçı üniversite mezunu,yüzde kaçı lise,yüzde kaçı meslek lisesi,yüzde kaçı ilköğretim mezunu oranlarını tartışın.Neden beldemizin gençlerinin çoğunluğunun yüksek tahsil yapmadığını araştırın.Neden mesleki eğitime eğilimin az olduğunu araştırın.Oranları artırmak için neler yapılmalı ne kadarımız işsisiz.
İş ararken hangi vasıflar soruluyor?

Sevgili Gençler gelecek sizin biz emekliler dünyası,emekliliğe aday insanların dünyası sizin dünyanızdan bambaşkadır.Bizler köyde doğuduk köyde büyüdük.Hep köyümüzü düşünürüz.Köyümüzü düşünmekten sizlere sıra gelmedi.Arzumuz yaz gelsek de köye gitsek deriz köyde geçen anılarımızı çocukluk yıllarımızı köyün, suyunu, havasını ,yolunu özler hep onu konuşuruz.Bunu da bize çok görmeyin.Ama sizler bu acımasız dünyada bizlerden farklı düşünmeniz gerekir.Geçinmeniz için iş aramanız ,bulmanız ,okumanız,kültürlü olmanız gerekir.Bizler bir emekli maaşıyla burada geçinemezsek de köyde geçiniriz ya sizler?Güvenilmediğiniz bilerek güvenilir bir gençlik olduğunu gösterin bizlerin tecrübesinden yararlanın.Köyünüzü sevmeyin demiyorum elbet de geleceksiniz göreceksiniz sorunlarına sahip çıkacaksınız ama önceliklerinizi iyi belirleyeceksiniz.

Sevgili Gençler uzun zamandır bir araya getiremedik sizler haklısınız.Hep çocuk olarak görüldünüz.Büyüdüğünüzün farkına varılmadı.Okudunuz doktor,mühendis,öğretmen.maliyeci….oldunuz sizlere güvenilmedi sandıkta bir oy potansiyeli gözüyle görüldünüz.Kırgın olmayın büyüklerinize saygı esirgemeyin her şeyi demokrasi çerçevesinde bakın.

Bu siteyi sadece chatleşmek amacıyla kullanmayın.Hedefleriniz belirleyin.Siteyi daha zenginleştirin her zaman sizlerin yanında olduğumu biliniz.Sizlere güveniyor sizleri destekliyorum.
Hepinize sonsuz sevgiler selamlar.

Kadir Aksu
Öğretmen

kadiraksu

1955 yılında Yeşilce’de doğdu. İlköğretimini Yeşilce Yeşilyurt ve Gülpınar İlkokulunda tamamladı. Orta öğretimini yatılı olarak, Ordu Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulunda ve Ordu Lisesinde tamamladı. Yükseköğretimini Gazi Eğitim Enstitüsü ve İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Fen ve Tabiat Bilgisi bölümünde tamamladı. Daha sonra Kimya Lisansını yapan Kadir Aksu. 1979 yılında öğretmenliğe Kars Kağızman Kötek Ortaokulunda başlamıştır. Burada dört aylık görev sonunda Ordu – Mesudiye Lisesine atandı.1979-1990 yılları arasında Mesudiye Lisesinde yöneticilik ve öğretmenlik yaptı. 1990 yılından sonra İstanbul’da çeşitli okullarda çalıştıktan sonra 2015 yılında emekli oldu. 1978 yılında Yeşilce Beri Mahallesi Gençleri Yardımlaşma Derneğinin kurulmasında katkı sağladı ve Kurucu Başkan olarak bir dönem başkanlık yaptı. Emekli olduktan sonra Yeşilce Yeşilyurt Durmuş Eğricesu Kültür Merkezinin onarımına düzenlemesine önderlik yaptı. Kültür Merkezinin doküman eseri olan, Halk Kültürü dalında ‘’DÜNDEN BUGÜNE (Ordu-Mesudiye) YEŞİLCE YEŞİLYURT adlık itabını yazdı ve 2018 de yayınladı.2021 yılında Halk Kültürü dalında ‘Maziden Bir Damla ‘adlı şiir kitabını yayınladı. Mesudiye yöresinin kültür, yaşam ve geleneklerini mini bir albüm ve şiir kitabı şeklinde yazarak Mesudiye yöresinin kültürünün yeni nesillere aktarılmasına katkı sağladı. Kadir Aksu evli ve üç çocuk babasıdır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir